Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci stanęli im na drodze

Data publikacji 18.06.2010

Policjanci pełniący służbę na terenie bazaru przy dawnym Stadionie X-lecia wspólnie z celnikami zabezpieczyli sumie ponad 2000 paczek papierosów i 9 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzowych. W pierwszym przypadku handlarz na widok funkcjonariuszy porzucił swój towar i uciekł. Kolejnych 1136 paczek papierosów mundurowi odebrali obywatelce Ukrainy, która dopiero zmierzała na bazar.

Policjanci, którzy na co dzień pracują na terenie dawnego Stadionu X-lecia otrzymali informację, że pewna obywatelka Ukrainy około 5.00. rano nosi siatki z papierosami na bazar.

Funkcjonariusze podjęli obserwację okolicy miejsca zamieszkania kobiety. Kilka minut po 5.00. dostrzegli osobę odpowiadającą wskazanemu rysopisowi, która niosła czarne siatki. Policjanci podjęli interwencję. Okazało się, że faktycznie w torbach znajdują się papierosy bez banderoli. Mundurowi i celnicy zabezpieczyli 1136 paczek nielegalnych papierosów, kobieta poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

Niedługo później funkcjonariusze interweniowali po raz kolejny. Pewien mężczyzna na widok zbliżających się funkcjonariuszy porzucił swój bagaż i uciekł. W jego torbach policjanci i celnicy znaleźli i zabezpieczyli 980 paczek papierosów i dodatkowo 9 litrowych butelek spirytusu.

Cały towar trafił do izby celnej, nigdy już nie zostanie wprowadzony do obrotu.

ea/jw

Powrót na górę strony