Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali środkami odurzającymi

Data publikacji 17.06.2010

Północnoprascy wywiadowcy zatrzymali na Targówku trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie i handel narkotykami. Zatrzymani to obywatele Rosji, Gruzji i Polski. Podczas interwencji policjanci zabezpieczyli też kradziony rower, którym poruszał się 16-latek. Nastolatek trafił do izby dziecka, a dorośli do izby zatrzymań. Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty.

Policjanci otrzymali informację, że na ul. Goławickiej pewien mężczyzna handluje narkotykami. Wywiadowcy zaczęli szukać 50-letniego mężczyzny. Namierzyli go w poblizu. W pewnym momencie do obserwowanego podjechał młody mężczyzna na rowerze. Starszy przekazał coś nastolatkowi. Ten po chwili podjechał do pobliskiej ławki i przekazał mężczyźnie zawiniątko. Razem odeszli w stronę Myszkowskiej.

Wywiadowcy ruszyli za nimi i podjęli interwencję. 41-letni obywatel Rosji miał przy sobie trzy zawiniątka z heroiną. 45-letni obywatel Gruzji miał w kieszeni spodni jedno zawiniątko z narkotykiem. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu przy ul. Chodeckiej. Na tym jednak nie skończyły się działania wywiadowców.

Rozpoczęło się poszukiwanie rowerzysty. Młodego mężczyznę policjanci zauważyli na skrzyżowaniu Pratulińskiej i Handlowej. Był w towarzystwie innego młodego chłopaka. Policjanci podjęli kolejną interwencję. Wylegitymowali obu mężczyzn. Rowerzystą okazał się 16-latek. Chłopak próbował w czasie legitymowania wyrzucić telefon komórkowy. Przy sobie miał sporą gotówkę. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że rower, którym jechał nastolatek, był skradziony. Nastolatek został zatrzymany.

Dochodzeniowcy z Targówka przedstawią dziś cudzoziemcom zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym - najprawdopodobniej za handel narkotykami.

 

ak, ah

 

Powrót na górę strony