Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Myślał, że rozwiąże swoje problemy finansowe

Data publikacji 16.06.2010

39-letni Piotr A., próbował wyłudzić kredyt w wysokości 35 tysięcy złotych w jednym z banków na Ochocie. Został zatrzymany przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z Ochoty w momencie, kiedy pojawił się w placówce bankowej podpisać umowę i odebrać gotówkę. Pomagał mu, wystawiając sfałszowane zaświadczenie, 38-letni Jerzy R. Teraz mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ochoty zwalczający przestępczość gospodarczą weszli w posiadanie informacji, że w jednym z banków na Ochocie ma dojść do wyłudzenia kredytu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna składając wniosek o pożyczkę na kwotę 35 tysięcy złotych, najprawdopodobniej usiłuje oszukać instytucję. Piotr A. złożył w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

W czasie załatwiania ostatnich formalności przed pobraniem pieniędzy, 39-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Opaczewskiej. Wraz z nim zatrzymano 38-letniego Jerzego R., który wystawił zaświadczenie. Mężczyźni już usłyszeli zarzut oszustwa. Za próbę wyłudzenia kredytu grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prowadzący sprawę policjanci sprawdzają, czy mężczyźni nie złożyli podobnych wniosków kredytowych w innych placówkach bankowych.

dt, ew

 

 

Powrót na górę strony