Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mogli nawet stracić życie

Data publikacji 16.06.2010

Dobrze znany wolskim funkcjonariuszom Policji Maksym I. odpowie za usiłowanie kradzieży 40 metrów kabla elektrycznego. Wpadł w ręce mundurowych w chwili przygotowywania go do zabrania z terenu budowy. Usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostanie przekazany wymiarowi sprawiedliwości na podstawie wystawionego przez sąd nakazu doprowadzenia.

Ocieplenie jednego z bloków przy ul. Górczewskiej wiąże się również z instalacją nowych kabli elektrycznych. Tuż przed 5.00 rano oficer dyżurny wolskiej komendy otrzymał informację, że trzech mężczyzn usiłuje dokonać kradzieży kabla.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji zatrzymali jednego z trzech sprawców. Okazał się nim, dobrze znany wolskim mundurowym 20-letni Maksym I. Z ustaleń pokrzywdzonego wynikało, że łupem sprawców miało paść 40 metrów kabla elektrycznego wraz z trójnikiem i dwiema wtyczkami. Wartość strat wyceniono na kwotę około 500 złotych. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że mogło dojść do tragedii. Prawdopodobnie jeden ze sprawców w czasie przecinania kabla został porażony prądem.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Zatrzymanie dwóch pozostałych współsprawców jest kwestią czasu.

Maksym I. usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 20-latek prawdopodobnie jeszcze dzisiaj na podstawie nakazu doprowadzenia trafi prosto z komendy do sądu.

dt, jb/eg
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.57 MB)

Powrót na górę strony