Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 2 promile, sądowy zakaz i kolizja

Data publikacji 15.06.2010

Krzysztof Ż. miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jechał ulicami Warszawy volkswagenem. W trakcie eskapady uszkodził skodę i fiata ducato, a z miejsca kolizji uciekł. Dzięki błyskawicznej reakcji poszkodowanych kierowców został zatrzymany przez policjantów prewencji z Ochoty. Teraz za swój czyn nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Wszystko zaczęło się przed 9.00 na Trasie Łazienkowskiej. Kierowca volkswagena uderzył w lewy bok skody. Nie zatrzymał się, by wyjaśnić sprawę, lecz zaczął uciekać ulicami miasta. Na ulicy Powsińskiej uderzył w fiata ducato i również się nie zatrzymał. Poszkodowani kierowcy ruszyli za nim. Sprawca kolizji na ulicy Wawelskiej zatrzymał pojazd, w którym siedziało dwóch pijanych pasażerów, w tym właściciel pojazdu. Dalej zaczął uciekać pieszo. Dogonili go na ulicy Raszyńskiej.

Przybyli na miejsce policjanci prewencji z Ochoty zatrzymali 20-latka. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas dalszych sprawdzeń okazało się, że mężczyzna posiada do września 2011 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Krzysztof Ż. został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, spowodowania kolizji i ucieczki z miejsca zdarzenia. Kary nie uniknie również właściciel pojazdu, który udostępnił swój samochód osobie nietrzeźwej, za co grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

 

ak, ew

 

Powrót na górę strony