Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwi autostopowicze z samochodu wysiedli…z portfelem kierowcy

Data publikacji 15.06.2010

Na pożegnanie młodzi autostopowicze uprzejmemu kierowcy zabrali portfel z dokumentami. Policjanci z Karczewa zatrzymali „podróżnych” 21-letnią Urszulę G. i 32-letniego Marka W. Dokumenty i pieniądze wróciły do właściciela, a młodzi ludzie odpowiedzą teraz za kradzież, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z pewnością nie takiego podziękowania spodziewał się 33-letni kierowca opla, który zatrzymał się i zabrał w kierunku Karczewa dwoje autostopowiczów. W czasie podróży młodzi ludzie bardzo chętnie i dużo opowiadali o swoich przygodach, jakie spotykały ich w czasie podróżowania autostopem.

Siedzący z przodu obok kierowcy chłopak, zadawał również dużo pytań związanych z motoryzacją, czym autentycznie zajął kierowcę opla. Jak się później okazało, był to trik, jaki młodzi ludzie stosowali już nie po raz pierwszy. W tym samym czasie dziewczyna siedząca z tyłu w sposób nie widoczny dla kierującego, z jego plecaka wyciągnęła portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Autostopowicze za podróż podziękowali i wysiedli w Karczewie. Uprzejmy kierowca szybko zorientował się, że padł ofiarą złodziei. I natychmiast o zdarzeniu poinformował policjantów z komisariatu w Karczewie. Podjęte poszukiwania sprawców kradzieży już po chwili doprowadziły do ich zatrzymania.

Na widok policjantów idących z kierowcą opla, dziewczyna próbowała jeszcze ukryć portfel pod zaparkowany przy ulicy samochód, nie uszło to uwadze funkcjonariuszy. Sprawcami okazali się 21-letnia Urszula G. i 32-letni Marek W. Dzisiejszą noc nieuczciwi autostopowicze spędzili w otwockim areszcie.

Policjanci jeszcze dziś przedstawią im zarzuty kradzieży. Funkcjonariusz z Karczewa prowadzący tą sprawę ustalili ponadto, że para nie po raz pierwszy w ten sposób wykorzystała uprzejmość innych kierowców. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

ea/js

Powrót na górę strony