Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z podrabianymi piłami

Data publikacji 15.06.2010

Po wpadce obywateli Słowacji, którzy próbowali na lokalnych targowiskach oszukiwać mieszkańców, sprzedając podrabiane piły spalinowe, przyszła kolej na następnych cudzoziemców, którzy pojawili się w powiecie mińskim z takim samym asortymentem. Podczas ostatniej akcji na terenie mińskiej gminy, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne podróbki, w sumie 9 pił spalinowych, które przewoziło dwóch obywateli Rumunii. Oni też usłyszeli zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu podrabianych towarów.

Funkcjonariusze wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kilka tygodni wcześniej wpadli na trop podrabianych pił spalinowych, oferowanych do sprzedaży na lokalnych targowiskach. Nieświadomi mieszkańcy myśleli, że trafia im się okazja, bo za cenę kilkakrotnie niższą od rynkowej mogli kupić markowy sprzęt. Policjanci zabezpieczyli wtedy spalinowe piły u obywateli Słowacji.

Przedstawiciele firm produkujących narzędzia od razu podważyli oryginalność zabezpieczonych pił. Były one miernej jakości podróbkami, których żywotność byłaby bez wątpienia krótsza od oryginału.

Piły nie zniknęły jednak z handlowego obrotu. Okazało się, że w dalszym ciągu są sprzedawane pokątnie przez cudzoziemców. Funkcjonariusze namierzyli handlarzy pod jednym ze sklepów w mińskiej gminie. Właścicielami trefnego towaru okazali się tym razem obywatele Rumunii. Policjanci zatrzymani dwóch handlujących i zabezpieczyli 9 pił spalinowych.

Zatrzymani przez policjantów mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu produktów z podrabianymi znakami towarowymi. Obydwaj dobrowolnie poddał się karze grzywny, oraz karze jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata.

ea/dn


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.25 MB)

Powrót na górę strony