Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaopatrywał sie w narkotyki na Pradze

Data publikacji 14.06.2010

Obywatela Bułgarii i dwie kobiety w wieku 54 i 56 lat zatrzymali policjanci z Pragi Północ. Kobiety trudniły się sprzedażą środków odurzających. Mężczyzna był ich klientem. Teraz odpowie za ich posiadanie. Kobiety za udzielanie narkotyków. U jednej z nich w mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 10 gram cracku.

Policjanci patrolujący okolice ul. Targowej zauważyli w jednej z bram nerwowo rozglądającego się obcokrajowca. Mężczyzna był im znany wcześniej. Mundurowi postanowili wylegitymować go i sprawdzić, czy nie ma przy sobie narkotyków. 36-latek miał w ręku zawiniątko z crackiem. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał, że narkotyki kupił od kobiety w jednej z kamienic na ul. Brzeskiej.

Policjanci postanowili zorganizować zasadzkę. Gdy na jednej z klatek schodowych pewna kobieta dała cudzoziemcowi małe zawiniątko,została zatrzymana. 56-letnia Krystyna K. trafiła do jednostki Policji. Na tym jednak nie poprzestano. Policjanci sprawdzili mieszkanie, skąd kobieta wyniosła środki odurzające. Zastali tam 54-letnią Teresę W. Podczas przeszukania w reklamówce, która leżała na krześle znaleziono 13 zawiniątek z crackiem. Teresa W. zapewniała, że to nie należy do niej. Mundurowi znaleźli również przy szafce na dywanie kolejne zawiniątko, a na szafie 2 wagi elektroniczne do ważenia narkotyków. Dodatkowo w pokoju za fotelem mundurowi odkryli reklamówkę z 83 paczkami papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wszyscy zostali przewiezieni do izby zatrzymań północnopraskiej komendy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków. Dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Krystyna M. odpowie za usiłowanie sprzedaży środków odurzających, a Teresa W. za posiadanie i handel. Dodatkowo, wobec niej będzie prowadzone odrębne postępowanie dotyczące papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 

ak, ah

 

Powrót na górę strony