Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni kierowca wyprzedzał radiowóz na podwójnej linii ciągłej

Data publikacji 14.06.2010

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego w nocy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota. Nieletni uczeń gimnazjum kilka minut wcześniej na podwójnej linii ciągłej wyprzedzał kilka pojazdów w tym radiowóz, a następnie objechał wysepkę wyłączoną z pasa jezdni wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. 16-letni kierowca wszystkich tych wykroczeń dopuścił się na drodze krajowej numer 2. Podczas kontroli okazało się, że nieletni nie tylko nie ma uprawnień do kierowania, ale również dowodu rejestracyjnego od pojazdu wraz z ubezpieczeniem OC. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Kilka minut przed 1.00 w nocy dzielnicowi z Ożarowa Mazowieckiego patrolowali drogę krajową numer 2, gdy w pewnym momencie zauważyli kierowcę peugeota popełniającego szereg wykroczeń drogowych. Kierowca, którym okazał się 16-latek, na podwójnej linii ciągłej wyprzedzał kilka pojazdów, w tym radiowóz, a następnie objechał wysepkę wyłączoną z pasa jezdni wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu.

Podczas kontroli drogowej okazało się, że 16-latek nie tylko nie tylko nie ma uprawnień do kierowania, ale również dowodu rejestracyjnego od pojazdu wraz z ubezpieczeniem OC. Młody kierowca jechał razem z 15-letnią pasażerką. Wytłumaczył policjantom, że samochód wziął bez wiedzy rodziców, bo chciał popisać się przed dziewczyną, jak jeździ. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

dt, ego

 

 

Powrót na górę strony