Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli dla telefonu i 15 złotych

Data publikacji 14.06.2010

17-letni Daniel O. i o rok młodszy Kamil J. zostali zatrzymani przez legionowskich policjantów w związku rozbojem, którego dopuścili się 2 czerwca. Zdarzenie miało miejsce w przejściu podziemnym przyległym do peronów kolejowych. Starszy z mężczyzn został już tymczasowo aresztowany, młodszy trafił do schroniska.

Na początku czerwca, tuż po 21.00 dwóch młodych mężczyzn zaatakowało w przejściu podziemnym prowadzącym z ulicy Piłsudskiego na osiedle Zegrzyńska przypadkowego przechodnia.
Napastnicy obezwładnili swoją ofiarę zabierając jej portfel z dokumentami i drobną sumą pieniędzy oraz telefon komórkowy, po czy uciekli. Poszkodowany fakt zaistniałego przestępstwa zgłosił policjantom dopiero po tygodniu. Pomimo upływu czasu funkcjonariusze prowadzący sprawę bardzo szybko ustalili, kto stoi za rozbojem i zatrzymali obu podejrzanych odzyskując także zrabowany telefon.

Daniel O. i Kamil J. przyznali się do popełnionego przestępstwa. Policjanci ustalili także że 17-latek jest sprawcą włamania do peugeota i kradzieży  zniego nawigacji, laptopa oraz innych przedmiotów o łącznej wartości 5000 złotych. To zdarzenie miało miejsce w lipcu ubiegłego roku w Zegrzu. Sąd rejonowy w Legionowie w stosunku do 17-latka orzekł już tymczasowy areszt natomiast sąd rodzinny za popełniony czyn podjął decyzję o umieszczeniu 16-latka w młodzieżowym ośrodku wychowawczym na okres 2 miesięcy.

ea/rsz

 

Powrót na górę strony