Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gimnazjaliści odpowiedzą przed sądem za pobicie

Data publikacji 11.06.2010

Do sądu rodzinnego i nieletnich trafi wkrótce sprawa dwójki gimnazjalistów. 14-latka i 16-latek odpowiedzą za pobicie kolegi w szkole. Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci z Jaktorowa zabrali nieletnich sprawców do komisariatu, a od ojca pokrzywdzonego ucznia przyjęli zawiadomienie o pobiciu. Policjanci wyjaśniają okoliczności zajścia, a decyzję o karze dla Moniki O. i Bartłomieja K. za ich agresywne zachowanie podejmie sąd dla nieletnich.

Przed 10.00 jaktorowscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia w jednym z gimnazjów na terenie gminy. Na miejscu okazało się, że dwójka uczniów zaatakowała na korytarzu szkolnym chłopaka z I klasy. Wskazani sprawcy pobicia zostali wylegitymowani i zatrzymani. Policjanci szybko ustalili, że 14-letnia Monika O. jest już dobrze znana z innych agresywnych zachowań na terenie placówki. Jej 16-letni wspólnik- Bartłomiej K. również wcześniej sprawiał problemy wychowawcze, o których byli informowani jaktorowscy policjanci.

Od ojca pokrzywdzonego ucznia funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o pobiciu. Oboje nieletni prosto ze szkoły zostali zabrani do komisariatu. Po wykonaniu przez policjantów niezbędnych czynności z ich udziałem, zostali przekazani rodzicom. Zebrane w sprawie materiały wkrótce zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich w Żyrardowie, który zdecyduje o dalszym losie agresywnej dwójki.

dt, kz

 

Powrót na górę strony