Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 interwencji 5 zatrzymanych

Data publikacji 11.06.2010

5 osób zatrzymanych i zabezpieczonych 547 czapek, 340 par butów, 1415 par skarpet oraz 306 sztuk różnej odzieży to wynik działań przeprowadzonych wczorajszej nocy przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie bazaru wokół dawnego Stadionu X-lecia. Czworo obywateli Ukrainy i jeden Polak odpowiedzą przed sądem za wprowadzanie do obrotu wyrobów opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą podjęli swoje czynności o 3.00 w nocy.

Na obrzeżach dawnego Jarmarku Europa prowadzili obserwację osób trudniących się handlem różnymi towarami. W wyniku przeprowadzonych czynności okazało się, że kilka osób oferuje do sprzedaży rzeczy, które nie są legalne i nie zostały dopuszczone do wprowadzenia na nasz krajowy rynek. Policjanci podjęli aż 5 interwencji. Zatrzymali 5 osób, czworo obywateli Ukrainy i jednego Polaka. Spośród zatrzymanych większość ukrywała swój trefny towar w samochodach. Jedynie 2 osoby, eksponowały cały asortyment na stoiskach.

W sumie od wszystkich handlujących funkcjonariusze zabezpieczyli 547 czapek, 340 par butów, 1415 par skarpet oraz 306 sztuk różnej odzieży. Wszystkie rzeczy opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych firm.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Niedługo odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo.

ea/jw

Powrót na górę strony