Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 05.06.2010

Dwaj obywatele Wietnamu zostali tymczasowo aresztowani za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na swoim rodaku. Zatrzymani przez kryminalnych z Ochoty mężczyźni, grożąc pokrzywdzonemu wywiezieniem do lasu i pozbawieniem życia, próbowali wyłudzić od niego pieniądze. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Ochoty poinformowani o próbie wymuszenia rozbójniczego od razu zajęli się sprawą. Jak ustalili, do poszkodowanego mężczyzny narodowości Wietnamskiej zadzwonił jego rodak i zażądał stałych ,,opłat”. Miało to być 600 złotych miesięcznie. Groził mu przy tym uprowadzeniem do lasu i pozbawieniem życia.

Przestraszony mężczyzna za nim umówił się na przekazanie pieniędzy, skontaktował się z policjantami z Ochoty. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu w wieku 32 i 40-lat. Podczas sprawdzeń okazało się, że 40-latek nie miał przy sobie żadnych dokumentów. W Polsce przebywał nielegalnie. Obaj otrzymali zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt.

mm, ew


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.02 MB)

Powrót na górę strony