Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani kilka minut po napadzie

Data publikacji 01.06.2010

Zaledwie kilku minut potrzebowali policjanci prewencji z Ochoty, aby zatrzymać sprawców rozboju, do którego doszło przy ulicy Pruszkowskiej. Napastnicy dotkliwie pobili napadniętego mężczyznę, a potem go okradli. Sąd aresztował 29-letniego Rafała F. i 36-letniego Pawła W. na trzy miesiące, a grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło po 14.00 na ulicy Pruszkowskiej. 26-latka zaatakowało dwóch mężczyzn. Napastnicy dotkliwie go pobili i okradli, po czym uciekli. Ich łupem padło 40 zł. Powiadomieni o całym zdarzeniu policjanci z Ochoty natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju.

Funkcjonariusze po kilku minutach poszukiwań zatrzymali 29-letniego Rafała F. i 36-letniego Pawła W. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Obydwaj byli nietrzeźwi, mieli odpowiednio 2,8 i 1,3 promile alkoholu we krwi. Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli pieniądze pochodzące z rozboju.

Zatrzymani już usłyszeli zarzuty. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/ew

Powrót na górę strony