Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobioną odzież oferowała przez Internet

Data publikacji 28.05.2010

Towar o wartości około 10 tysięcy złotych zabezpieczyli wczoraj policjanci z Piaseczna w domu Izabeli S. Kobieta, korzystając z domowego komputera, na jednym z portali aukcyjnych oferowała do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi różnych marek. Za swe zachowanie nie uniknie odpowiedzialności. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali informację, że jedna z mieszkanek prowadzi przez Internet sprzedaż odzieży różnych znanych firm, prawdopodobnie z podrobionymi znakami towarowymi. Do drzwi jej mieszkania zapukali policjanci. Kobieta z początku nie kryła zaskoczenia. W trakcie przeszukania w mieszkaniu odnaleziono kartony wypełnione odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar wartości około 10 tyś. Zł oraz laptopa.

Jak się okazało kobieta za pomocą jednego z portali aukcyjnych umożliwiających prowadzenie sprzedaży wysyłkowych, oferowała po atrakcyjnych cenach „markową” odzież. Teraz policjanci ustalą źródło pochodzenia przemyconego do Polski towaru i osoby, które mogły jeszcze zajmować się jego dystrybucją. Kobieta nie uniknie odpowiedzialności. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, hkk

 

Powrót na górę strony