Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali policjantów

Data publikacji 23.05.2010

Policjanci i prokuratorzy wyjaśniają sprawę ataku na funkcjonariuszy na terenie bazaru przy dawnym Stadionie X-lecia, podczas którego został śmiertelnie raniony 36-letni obywatel Nigerii. Stróże prawa zatrzymali 32 agresywnych obywateli krajów afrykańskich. 6 policjantów z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. W trakcie zdarzenia uszkodzonych zostało kilka radiowozów.

Dziś w godzinach przedpołudniowych na terenie bazaru wokół dawnego Stadionu X-lecia policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w południowopraskiej komendzie prowadzili rutynowe działania wymierzone w handel nielegalnymi towarami. W pewnym momencie podjęli interwencję wobec kilku mężczyzn podejrzewanych o handel odzieżą i obuwiem z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w trakcie czynności legitymowania jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Policjant natychmiast pobiegł za nim. Kiedy go dogonił i próbował obezwładnić został zaatakowany przez pozostałych, stojących nieopodal obywateli krajów afrykańskich.

Mężczyźni stali się agresywni, zaczęli rzucać w funkcjonariuszy różnymi przedmiotami, doszło nawet do próby odebrania policjantowi broni. Padł strzał. Ranny został obywatel Nigerii. Akcja reanimacyjna, którą natychmiast podjęli policjanci była bardzo utrudniona, ponieważ zgromadzeni tam mężczyźni cały czas atakowali funkcjonariuszy, rzucali w ich kierunku krzesłami, kawałkami płyt chodnikowych i kostką brukową.

Postrzelony 36-letni obywatel Nigerii zmarł podczas reanimacji. Kilku policjantów doznało obrażeń. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z oddziału prewencji, którzy również spotkali się z ogromną agresją ze strony napastników. W trakcie zdarzenia uszkodzonych zostało kilka radiowozów. Policjanci zatrzymali 32 agresywnych uczestników zdarzenia.

Aktualnie wyjaśniamy dokładne okoliczności całego zajścia. Postępowanie nadzoruje prokuratura okręgowa.
jw

 

Powrót na górę strony