Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobiony towar

Data publikacji 20.05.2010

Bluzki damskie o wartości ponad 18500 złotych zabezpieczyli piaseczyńscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, podczas działań przeprowadzonych w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Właściciel stoiska, obywatel Wietnamu będzie odpowiadał za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.

Kilka minut po 10.00 policjanci w trakcie prowadzonych działań, tym razem kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły bluzki damskie na jednym ze stoisk.

Uwagę funkcjonariuszy zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły przez obywatela Wietnamu mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowana do sprzedaży odzież opatrzona była zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miała nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości ponad 18500 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właścicielowi przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

dt, hkk
 

Powrót na górę strony