Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust

Data publikacji 18.05.2010

21-letniego mężczyznę zatrzymali policjanci z Białołęki. Michał Ł. wyłudził artykuły spożywcze zamawiając i nie płacąc za nie, na kwotę ponad 2.000 złotych. Kilka dni wcześniej zrobił to samo. Mężczyzna myślał, że będzie bezkarny. Do czasu, kiedy do jego drzwi zapukali policjanci. Teraz najprawdopodobniej usłyszy zarzut oszustwa.

Michał Ł. postanowił zrobić zakupy przez internet. Postanowił również za zamówione zakupy, nie zapłacić. Kilka dni temu dokonał pierwszej transakcji, zamówił artykuły spożywcze, wysłał niby przelew i zakupy odebrał.

Stwierdził, że znalazł idealny sposób na robienie zakupów. Po kilku dniach w taki sam sposób zamówił kolejny towar. Czekał więc na jego odbiór. Kiedy przyszedł dzień odebrania przesyłki, otworzył drzwi z uśmiechem na twarzy, że kolejny raz, tak naprawdę, wyłudził zamówione artykuły spożywcze.  Zdziwienie było ogromne, kiedy w drzwiach stanęli funkcjonariusze. 21-letni mężczyzna został zatrzymany. Tym razem wyłudził towar na ponad 2.000 złotych.

Dzisiaj zajmą się nim dochodzeniowcy z Białołęki. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut oszustwa. Za przestępstwo oszustwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

dt, ms
 

 

Powrót na górę strony