Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tanio chcieli ubierać klientów

Data publikacji 18.05.2010

Koszulki męskie oferował na swoim stoisku obywatel Turcji, a czapeczki dziecięce obywatel Wietnamu w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy zabezpieczyli towar o łącznej wartości ponad 5300 złotych, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi przeprowadzili kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły przez obywatela Wietnamu i obywatela Turcji mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży koszulki męskie i czapeczki dziecięce opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli u obywatela Wietnamu towar o wartości szacunkowej ponad 1600 złotych, a u obywatela Turcji towar szacowany na kwotę ponad 3700 zł. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

dt, hkk

 

Powrót na górę strony