Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali podrabiane piły

Data publikacji 14.05.2010

W wyniku akcji zorganizowanej przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, przerwano proceder handlu podróbkami elektronarzędzi na lokalnych rynkach i targowiskach. W fordzie, którego zatrzymano do kontroli w Gliniaku, funkcjonariuszez znaleźli siedem pił spalinowych. Okazały się one kiepskiej jakości i były podrabiane. Właściciel trefnego towaru, 28-letni obywatel Słowacji, usłyszał zarzut usiłowania wprowadzania do obrotu elektronarzędzi z podrobionymi znakami towarowymi.

Do policjantów z mińskiej Komendy dotarły sygnały, że na gminnych targowiskach pojawili się cudzoziemcy, sprzedający po cenach dużo niższych niż rynkowe, markowe piły spalinowe. Policjanci podejrzewali, że „okazyjna cena” dotyczy podróbek, które kupują nieświadomi oszustwa, mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Policjanci postanowili namierzyć handlarzy. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że podejrzany ford pojawił się w mińskiej gminie. Kiedy auto zbliżało się do Gliniaka, policjanci czekali już z kontrolą. Po otwarciu bagażnika okazało się, że wewnątrz leży siedem spalinowych pił, na pierwszy rzut oka wyglądały, że są dobrej jakości, produkcji znanej zagranicznej marki.

Policjanci dokładnie przyjrzeli się narzędziom. Funkcjonariusze zatrzymali transport i zabrali piły do depozytu. Na przesłuchanie trafił właściciel pił. Był nim 28-letni obywatel Słowacji. Zanim opuścił mury Komendy, usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu pił z podrabianymi znakami towarowymi. Cudzoziemiec dobrowolnie poddał się karze grzywny.

Policjanci przestrzegają przed zakupami podróbek, ponieważ ich jakość może być daleka od jakości oryginalnego produktu.

dn/ms

 

Powrót na górę strony