Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka z córką napadły na starszego mężczyznę

Data publikacji 07.05.2010

43-letnia Barbara K. wraz z 24-letnią córką, Anną dokonały rozboju na 71-letnim mężczyźnie. Z mieszkania skradły między innymi pieniądze i dowód osobisty poszkodowanego. Skradzionymi dokumentami posłużyły się u jednego z operatorów sieci i wyłudziły dwa telefony komórkowe. Obie kobiety zostały już zatrzymane przez policjantów z Józefowa. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

25 kwietnia 71- letni mieszkaniec Józefowa został brutalnie napadnięty przez dwie kobiety. Poszkodowanemu dwie kobiety wyrwały klucze od mieszkania. Gdy sprawczynie dostały się do wewnątrz, zaczęły plądrować mieszkanie swojej ofiary.

Wychodząc zabrały ze sobą między innymi niewielką ilość pieniędzy, jakie posiadał przy sobie starszy człowiek oraz jego dowód osobisty i zaświadczenie o zatrudnieniu. Jak ustali już policjanci z Józefowa, skradzionym zaświadczeniem i dowodem osobistym kobiety następnego dnia posłużyły się u jednego z operatorów sieci komórkowych. To tu, na podstawie przedłożonych dokumentów wyłudziły dwa aparaty telefoniczne

Praca operacyjna funkcjonariuszy z komisariatu w Józefowie doprowadziła najpierw do zatrzymania 43-letniej Barbary K., a w dniu dzisiejszym do zatrzymania 24- letniej Anny. Mundurowych zdziwił jedynie fakt, gdy okazało się, że za sprawą rozboju i kradzieży stoi rodzinny duet; matka z córką.

Wobec obu kobiet, policjanci zwrócą się do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuściły kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

dt, js

 

Powrót na górę strony