Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zdążył sprzedać tulipanów

Data publikacji 05.05.2010

Szedł ze skrzynką pełną tulipanów, a na widok umundurowanych policjantów zaczął szybkim krokiem się oddalać. Po chwili wszystko było jasne, 33-letni Arkadiusz M. ukradł kwiaty z działek i właśnie zmierzał na bazar, by je sprzedać. Funkcjonariusze ustalili również, że w jednym z ogródków usiłował włamać się do altanki. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo i wykroczenie.

Policjanci patrolowali ulice. W pewnym momencie zwrócili uwagę na młodego człowieka niosącego skrzynkę wypełniona tulipanami. Mężczyzna, kiedy tylko zobaczył policjantów natychmiast przyspieszył kroku i koniecznie chciał zniknąć im z oczu. Czujni mundurowi zareagowali od razu. Podjęli interwencję, w trakcie legitymowania i krótkiej rozmowy wszystko się wyjaśniło. 33-letni Arkadiusz M. ukradł kwiaty z kompleksu ogródków działkowych i właśnie zmierzał w stronę bazaru żeby je sprzedać. Mężczyzna został zatrzymany a kilkadziesiąt sztuk tulipanów mundurowi zabezpieczyli.

Dalej sprawą zajęli się już policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Bardzo szybko ustalili okoliczności, w jakich zatrzymany wszedł w posiadanie tulipanów. W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze odkryli, że mężczyzna nie tylko ukradł kwiaty, usiłował również włamać się do jednej z altanek. Nie zdążył z jej nic ukraść, ponieważ spłoszyły go jakieś hałasy.

Policjanci przedstawili mu zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem, odpowie również za popełnienie wykroczenia.

dt, jw
 

 

Powrót na górę strony