Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój przy „Drewnicy”

Data publikacji 30.04.2010

Czterech młodych mężczyzn w wieku od 16 do 21 lat zatrzymali funkcjonariusze komisariatu z Ząbek. Młodzieńcy trafili do policyjnego aresztu chwilę po tym, jak w rejonie szpitala „Drewnica” w Ząbkach dokonali rozboju na 21-latku. Mężczyźni, używając przemocy skradli telefon komórkowy i kartę bankomatową, wszystko o wartości blisko 100 zł. Adrian D. i Paweł G. już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa, za który kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował wobec nich policyjny dozór. Jednym z nieletnich Dominikiem P. zajmie się również sąd do spraw rodzinnych i nieletnich.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Do wracającego do domu ulicą Rychlińskiego w pobliżu szpitala „Drewnica” w Ząbkach 21-latka podeszło trzech młodych mężczyzn, którzy zażądali wydania pieniędzy. Gdy ten oświadczył, że nie posiada przy sobie żadnych wartościowych przedmiotów i gotówki, ci używając siły fizycznej oraz uderzając pięściami w twarz, przeszukali jego odzież. Ich łupem padła karta bankomatowa i telefon komórkowy o wartości 100 zł. Natychmiast po kradzieży oddalili się wraz z łupem w kierunku pobliskiego parku miejskiego. Poszkodowany o całym fakcie niezwłocznie powiadomił miejscową Policję.

Funkcjonariusze ząbkowskiego komisariatu już po kilku minutach znaleźli się w rejonie parku. Ich uwagę od razu zwróciła grupka czterech młodzieńców, z których trzech odpowiadało rysopisom sprawców, dokonanego wcześniej rozboju. Ci na widok radiowozu przyspieszyli kroku i udali się w rejon szkoły. Tam mundurowi zatrzymali całą grupkę i podjęli czynności legitymowania i sprawdzania mężczyzn.

21-letni Paweł G., 18-letni Adrian D. oraz dwóch 16-latków mundurowi przewieźli do Komisariatu w Ząbkach. Tam poszkodowany trzech z nich rozpoznał jako sprawców dokonanego na jego osobie rozboju. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną 21-latkowi kartę bankomatową, którą Paweł G. posiadał przy sobie w trakcie zatrzymania. Dwóch pełnoletnich amatorów łatwego zarobku już usłyszało zarzuty popełnienia przestępstwa, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował wobec nich policyjne dozory. 16-letni Dominik P. za swój czyn odpowie teraz przed sądem do spraw rodzinnych i nieletnich.

dt, ts
 

 

Powrót na górę strony