Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał współlokatorów

Data publikacji 29.04.2010

Rafał S. na stronie internetowej wyszukiwał ogłoszenia o osobach, które poszukiwały współlokatora do pokoju. Po jednym dniu znikał, a wraz z nim znikały telefony, laptopy, aparaty i inne wartościowe rzeczy. 24-latek działał na terenie całej Warszawy. Skradzione rzeczy sprzedawał paserowi z Bangladeszu. Rafał S. odpowie za kradzież, drugi z mężczyzn za paserstwo.

Na stronie internetowej wyszukiwał ogłoszenia o osobach, które poszukują współlokatorów. Wprowadzał się do mieszkania tylko na jedną noc, a potem znikał wraz ze wszystkim cennymi rzeczami, jakie mieli w mieszkaniu współlokatorzy. Po raz pierwszy wynajął mieszkanie na Bielanach pod koniec marca. Wówczas mieszkańcy stracili laptopa. Na szczęście wynajmujący spisali umowę z 24-latkiem. Rafał S. działał na terenie całej Warszawy, głównie na terenie Pragi Północ, Woli i Mokotowa. W ten sam sposób oszukał inne osoby podnajmując od nich pokój.

Gdy tylko pierwsze zgłoszenie wpłynęło do bielańskiej Policji od razu zajęli się nim kryminalni. Przez kilka tygodni ustalali, gdzie obecnie przebywa nieuczciwy współlokator. Ich ciężka praca w końcu przyniosła oczekiwane efekty. 24-letni Rafał S. został zatrzymany w Katowicach. Mężczyzna przyznał się, że skradzione rzeczy oddawał na Dworcu Centralnym obywatelom Bangladeszu. Policjanci z Bielan zatrzymali 6 Bengalczyków. Podczas przeszukania, u jednego z cudzoziemców kryminalni znaleźli kilka laptopów, telefonów komórkowych, zegarek, aparat cyfrowy oraz wiele innych wartościowych rzeczy.

Podczas przesłuchania okazało się, że 24-latek skradzione rzeczy oddawał paserowi z Dworca Centralnego, 19-letniemu obywatelowi Bangladeszu, który sprzedawał je dalej.

Rafałowi K. policjanci z dochodzeniówki przedstawili zarzut kradzieży. 24-latek na 3 miesiące trafił do aresztu śledczego. 19-latek odpowie za paserstwo. Pozostali Bengalczycy zostali przesłuchani w charakterze świadków. Część rzeczy już wróciła do właścicieli. Policjanci ustalają teraz, do kogo należą pozostałe sprzęty.

ea/eb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.11 MB)

Powrót na górę strony