Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To była „ droga” znajomość

Data publikacji 28.04.2010

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali 45-letniego Jerzego C., który w niespełna trzy miesiące wybrał z konta swojego kolegi ponad 72 tysiące złotych. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Teraz o jego dalszych losach zdecyduje sąd. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się na początku listopada 2009 roku. Wówczas jeden z mieszkańców Piaseczna sprzedał mieszkanie. Na jego nieszczęście w krótkim odstępie czasu poznał zupełnie przypadkiem Jerzego C. Mężczyźni bardzo szybko się zaprzyjaźnili, do tego stopnia, że Jerzy C. wraz ze swoją konkubiną zamieszkali razem z nim.

Ponieważ mężczyzna, który sprzedał mieszkanie posiadał spore zasoby gotówki, a Jerzy C. miał bardzo dużo pomysłów na ich wydawanie, pieniędzy na koncie szybko ubywało. Jerzy C. potrzebował niespełna trzech miesięcy, aby wybrać z konta swojego kolegi ponad 72 tysiące złotych. Kryminalni o zdarzeniu zostali poinformowani przez syna okradzionego mężczyzny.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili miejsce pobytu 45-letniego Jerzego C., który usłyszał już zarzut kradzieży. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

ea/mp
 

Powrót na górę strony