Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiadowcy zatrzymali "wnuczka"

Data publikacji 28.04.2010

Praca operacyjna wywiadowców z Ursynowa doprowadziła do zatrzymania dwóch oszustów działających metodą na tzw. wnuczka. Mężczyzni podając się za członka rodziny usiłowali wyłudzić od starszej kobiety 6000zł. Za czyn, którego się dopuścili, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ciężka praca wywiadowców z komisariatu przy ulicy Janowskiego przyniosła oczekiwane efekty. W godzinach popołudniowych w wyniku zastawionej zasadzki dwaj oszuści działający metodą na tzw. wnuczka wpadli w ręce funkcjonariuszy. Tomasz F. przyszedł po odbiór pieniędzy do starszej kobiety. Pokrzywdzona nie uwierzyła w historię opowiedzianą przez telefon przez rzekomego członka rodziny. Natychmiast powiadomiła Policję. Sprawcy chcieli pożyczyć 6.000zł. Pożyczka miała być tylko na kilka dni.

Chwilę przed przekazaniem pieniędzy do akcji wkroczyli wywiadowcy z Ursynowa. Tomasz F. został zatrzymany. W toku dalszych czynności wywiadowcy zatrzymali jego wspólnika Daniela M. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek prokuratury rejonowej sąd rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ak, sp

 

Powrót na górę strony