Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wbrew warunkom koncesji

Data publikacji 27.04.2010

455 piw, 31 butelek wódki, 6 win, do tego komputer z oprogramowaniem, 26 płyt z nagraniami muzycznymi zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w jednym z barów na Pradze Południe. Funkcjonariusze udowodnili, że właściciel lokalu dopuszcza się sprzedaży alkoholu niezgodnie z warunkami posiadanych zezwoleń. Aktualnie policjanci sprawdzają legalność oprogramowań oraz emitowanych nagrań.

Do policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą dotarły informacje na temat lokalu gastronomiczno-rozrywkowego, w którym prowadzona jest sprzedaż alkoholu niezgodnie z warunkami posiadanych zezwoleń. Funkcjonariusze dokonali kilku ustaleń i niezbędnych sprawdzeń. Kiedy posiadali już kompletną wiedzę przystąpili do działania. Wspólnie z przedstawicielami inspekcji handlowej przeprowadzili kontrolę.

Okazało się, że w barze bez najmniejszego problemu można zamówić piwo, wino, czy wódkę. W lokalu nie odbywała się w tym czasie żadna impreza, a taki był wymóg koncesji, alkohol można było podawać tylko podczas imprez zbiorowych. W tle słychać było jedynie muzykę płynącą z płyt CD, emitowaną przez komputer. Policjanci przeprowadzili rozmowę z barmanką, zanotowano brak kasy fiskalnej, zabezpieczono komputer i płyty z nagraniami muzycznymi. Na miejsce wezwano właściciela. 33-letni Marcin D. został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli 455 piw, 31 butelek wódki i 6 win.

Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa. Aktualnie trwają sprawdzenia pochodzenia oprogramowania komputerowego oraz nagrań muzycznych.

 

ak, jw

 

Powrót na górę strony