Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał sklepy jubilerskie

Data publikacji 23.04.2010

Wczoraj przed 12.00 policyjna załoga została wezwana w związku z kradzieżą w sklepie jubilerskim. Do zdarzenia doszło przy ul. Chmielnej. Z ustalen wynika, że młody mężczyzna poprosił ekspedientkę, aby pokazała mu łańcuszek. Wziął go do ręki i zaczął uciekać. Tym razem złodziej się przeliczył, zareagowali przypadkowi świadkowie zdarzenia i ujęli sprawcę. Policjanci zatrzymali 26-letniego Pawła L. Wszystko wskazuje na to, że nie była to jego pierwsza kradzież. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Przed 12.00 do policjantów patrolujących centrum dotarła informacja o zuchwałej kradzieży w sklepie jubilerskim przy ul. Chmielnej. Na miejsce natychmiast pojechała załoga. Grupka osób, świadków zdarzenia przekazała funkcjonariuszom sprawcę kradzieży, którego ujęli w czasie ucieczki ze sklepu. Policjanci natychmiast zatrzymali 26-letniego Piotra L.

Po przewiezieniu na komendę w czasie czynności śledczych młody mężczyzna przyznał się jeszcze do dwóch takich samych kradzieży. Działał zawsze w taki sam sposób. Po wejściu do jubilera prosił o pokazanie jakiejś cennej biżuterii, a gdy dostawał ją do ręki, wtedy uciekał. Dwie poprzednie kradzieże miały miejsce pod koniec marca (wtedy ukradł pierścionek) i na początku kwietnia (wtedy ukradł łańcuszek).

Śledczy prowadzący sprawę, typują kolejne kradzieże, których mógł się dopuścić zatrzymany. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ak, to

Powrót na górę strony