Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali „wnuczka”

Data publikacji 23.04.2010

Praca operacyjna kryminalnych z Bielan doprowadziła do zatrzymania 20-letniego oszusta działającego metodą na tzw. wnuczka. Mężczyzna podając się za członka rodziny usiłował wyłudzić od starszego mężczyzny 30 000 złotych. Dzisiaj sąd zdecyduje, czy mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Ciężka praca kryminalnych z komendy przy ulicy Żeromskiego przyniosła oczekiwane efekty. Kolejny oszust działający metodą na tzw. wnuczka wpadł w ręce funkcjonariuszy. 20–letni Patryk M. przyszedł po odbiór pieniędzy do starszego mężczyzny. Pokrzywdzony uwierzył w historię opowiedzianą przez telefon przez rzekomego członka rodziny. Sprawca wspólnie z pokrzywdzonym udał się do banku. Starszy mężczyzny wypłacił dla „wnuczka” 30 000 złotych. Pożyczka miała być tylko na kilka dni.

Chwilę przed przekazaniem pieniędzy do akcji wkroczyli kryminalni z Bielan. Na szczęście pokrzywdzony nie wręczył jeszcze gotówki oszustowi. Patryk M. został zatrzymany. 20–latek trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj sąd zdecyduje czy wobec Patryka M. zostanie zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/eb

Powrót na górę strony