Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalał dla zabawy

Data publikacji 22.04.2010

Policjanci z Celestynowa zatrzymali 18-letniego Norberta G. który, w ciągu kilku minut podpalił cztery domki letniskowe. Towarzyszył mu 14-letni kolega. Jak ustalili mundurowi były to te same domki, do których dwa lata temu włamał się, uszkodził je i okradł jego brat Adrian G. Brat Norberta G. za dokonane przestępstwa do dziś odbywa karę pozbawienia wolności. Teraz dorosłemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności, nieletnim zajmie się sędzia rodzinny i nieletnich.

6 kwietna tuż po 19.00 oficer dyżurny został powiadomiony o pożarze domków letniskowych znajdujących się na terenie działek w obrębie Nadleśnictwa Celestynów. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.
Funkcjonariusze ustalili, że domki, które spłonęły, to te same, które dwa lata temu zostały uszkodzone i okradzione. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska i pracy operacyjnej policjanci z Celestynowa ustalili i zatrzymali sprawców podpaleń.

18-letni Norbert G. i jego pomocnik 14-letni Łukasz w ciągu kilku minut podpalili cztery domki letniskowe. Dwa z nich spłonęły doszczętnie, a dwa kolejne prawie w całości.

Norbert G. zaproponował młodszemu koledze „fajne spędzenie czasu”. Podzielił role. Łukasz miał stać na czatach i zabezpieczać tyły, zaś on miał włamywać się do domków i po wejściu do nich szukać czegoś, co dałoby się podpalić. Jak postanowili tak zrobili.
Po skończonej „zabawie” spokojnie wrócili do domu Norberta G.

Mundurowi analizując przesłuchania świadków i materiały dowodowe ustalili, że Norbert G. podpalił te same domki letniskowe, do których dwa lata temu włamał się, uszkodził je i okradł jego brat Adrian G. Za popełnione przestępstwa Adrian G. do dziś odbywa karę pozbawienia wolności.
Sprawą 14-latka zajmie się sędzia sądu rodzinnego i nieletnich. 18-latek usłyszy dziś zarzuty. Policjanci będą wnioskować o tymczasowy areszt dla 18-letniego Norberta G. O jego losie zadecyduje sąd.

dt, aw

 


 

Powrót na górę strony