Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał być kredyt na spłatę długu

Data publikacji 22.04.2010

Zabrakło im pieniędzy w prowadzonym biznesie. Nie mieli skąd ich wziąć, postanowili więc wybrać nieuczciwą drogę pozyskania gotówki. Posługując się sfałszowanym zaświadczenie 32-letnia Izabela K. próbowała uzyskać kredyt w wysokości 25 tysięcy złotych. Pomógł jej wystawiając sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu jej konkubent. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ochoccy specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednym z banków na terenie dzielnicy kobieta będzie chciała wyłudzić kredyt. Po sprawdzeniu wszelkich informacji okazało się, że ubiegająca się o przyznanie 25 tysięcy złotych kredytu 32-latka, złożyła w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

W czasie załatwiania ostatnich formalności, przed wypłatą pieniędzy, Izabela K. została zatrzymana i przewieziona do komendy. Okazało się, że nieprawdę poświadczył jej konkubent, który wystawił zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Izabela K. i Piotr T. w przesłuchaniu przyznali się, do usiłowania wyłudzenia kredytu. Tłumaczyli to, kłopotami finansowymi w prowadzonym biznesie. Odpowiedzą za oszustwo bankowe.

ea/ew


 

Powrót na górę strony