Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy groził policjantom

Data publikacji 21.04.2010

„Zabiję was”- takie słowa skierował go policjantów Włodzimierz R. Mundurowi z Bielan zatrzymali nietrzeźwego 57-letniego rowerzystę. Mężczyzna jechał środkiem jezdni stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci po krótkim pościgu rowerzystę. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci umieścili zatrzymanego w izbie wytrzeźwień. Został mu przedstawiony zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości oraz zmuszania do określonego zachowania funkcjonariuszy.

Po południu policjanci patrolowali ulicę Wóycickiego. Wtedy zauważyli jadącego rowerem mężczyznę. Jego sposób jazdy wskazywał ewidentnie, że jest pijany. Mężczyzna jechał środkiem jezdni uniemożliwiając jazdę innym pojazdom. Gdy policjanci próbowali go zatrzymać, pod ich adresem padło mnóstwo wyzwisk. W pewnym momencie kierujący rzucił rower i zaczął uciekać, po kilku metrach był już w rękach policjantów. 57-latek  był agresywny wobec mundurowych, straszył, że ich pozabija.

Cyklista został przewieziony do komendy przy ul. Żeromskiego. W komendzie policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że Włodzimierz R. miał ponad promil alkoholu we krwi. Odwieziono go do izby wytrzeźwień. Następnego dnia Włodzimierzowi R. postawiono zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości oraz zmuszania do określonego zachowania. O wysokości kary zdecyduje teraz sąd.

 

ak, eb

Powrót na górę strony