Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli radia i mapy

Data publikacji 20.04.2010

Policjanci wydziału kryminalnego mokotowskiej komendy zwalczający przestępczość samochodową podczas wykonywania czynności do kolejnej już sprawy zabezpieczyli trzy radia samochodowe oraz mapy miast, które mogą pochodzić z kradzieży vw passatów seatów, audi i skody octavii z Warszawy i okolicznych powiatów.

Policjanci z wydziału kryminalnego mokotowskiej komendy od pewnego czasu rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Z zebranych informacji wynikało, że w zainteresowaniu przestępców były vw passaty, seaty, audi i skody. W grupie byli zarówno sami złodzieje, jak i paserzy oraz osoby, na które później legalizowano przerobione pojazdy. Typowane auta były kradzione na terenie Warszawy lub okolic, a następnie trafiały do dziupli samochodowych. Tam demontowano je na części lub po przeróbkach ponownie legalizowano.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukań w jednym z miast województwa mazowieckiego zabezpieczyli rzeczy wyposażenia pojazdów. Jak ustalili policjanci, akcesoria te prawdopodobnie pochodzą z wcześniej skradzionych pojazdów. Kolejne ustalenia policjantów pozwalają przypuszczać, że akcesoria w miejscu ich znalezienia zostały tam pozostawione bezpośrednio po kradzieży aut lub w trakcie ich rozbiórki.

Dlatego też prosimy kontakt wszystkie osoby, którym skradziono pojazdy z takimi akcesoriami. Na wszelkie informacje od Państwa czekamy przy ul. Malczewskiego 3/5/7 a także pod numerami telefonów: (22) 603-11-55 – Dyżurny KRP Warszawa II; (22) 603-11-64 – prowadzący postępowanie. Informacje można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej: mokotow@policja.waw.pl

 

sp, ak

 

Powrót na górę strony