Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wnuk zatrzymał złodziejkę

Data publikacji 20.04.2010

Udawała wysoko wykwalifikowaną pracownicę wodociągów i przyszła do starszej pani w towarzystwie dwóch koleżanek sprawdzić jakość wody. Na szczęście w mieszkaniu był wnuk właścicielki i wyczuł podstęp. Uniemożliwił kobiecie wyjście z mieszkania i wezwał Policję. Wywiadowcy zatrzymali 35-letnią Blankę B. Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przedstawili jej na razie jeden zarzut usiłowania dokonania kradzieży. Aktualnie policjanci sprawdzają, czy 35-latka nie ma na swoim koncie większej liczby podobnych zdarzeń.

Chwilę po 13.00. wywiadowcy usłyszeli w radiostacji komunikat o ujętej przez młodego człowieka kobiecie podającej się za pracownicę wodociągów i jednocześnie próbującej okraść starszą panią.

Funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres i tam zastali staruszkę, jej wnuka oraz ujętą przez niego 35-letnią Blankę B. Kobieta podała się za pracownika wodociągów i przyszła rzekomo sprawdzić jakość wody. Towarzyszyły jej dwie koleżanki. Właścicielka mieszkania wpuściła kobiety i w pierwszej chwili uwierzyła w ich historię i dobre intencje. Po kilku minutach kobiety zaczęły panoszyć się po mieszkaniu i to zaniepokoiło już gospodynię, doszło nawet do małej sprzeczki. Wszystko usłyszał wnuk właścicielki, który spał w jednym z pokojów. Zareagował błyskawicznie, szybko rozszyfrował zamiary przybyłych pań. Dwie zdołały uciec. Trzeciej skutecznie to uniemożliwił. Wezwał Policję.

Wywiadowcy szybko zatrzymali Blankę B. Resztą zajęli się policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o usiłowaniu dokonania kradzieży. Zatrzymana usłyszała taki właśnie zarzut. Dodatkowo policjanci zajęli się przeanalizowaniem innych, podobnych spraw, które zostały zgłoszone w południowopraskiej komendzie. Funkcjonariusze sprawdzają czy nie miała z nimi związku 35-letnia Blanka B.

ea/jw

 

Powrót na górę strony