Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni odpowiedzą za znęcanie i pobicie

Data publikacji 20.04.2010

Kilka dni potrzebowali policjanci z Pragi Północ zawlczający przestępczość nieletnich, aby ustalić nieletnich sprawców pobicia koleżanki. 13-latka i jej 15-letni kolega usłyszeli już zarzuty. Teraz zajmie się nimi sędzia rodzinny i nieletnich.

Na początku kwietniu policjanci z referatu nieletnich i patologii z Pragi Północ otrzymali zgłoszenie o tym, że dziewczyna została pobita niedaleko swojego domu przez osoby nieletnie i trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Natychmiast zajęli się sprawą. Przesłuchiwali i ustalali przebieg zdarzenia. Dosłownie po kilku dniach już wiedzieli, kim byli sprawcy.

Okazało się, że koleżanka z tej samej szkoły 13-letnia Klaudia od kilkunastu miesięcy dokuczała pobitej dziewczynce. Wyzywała ją, szarpała i wyśmiewała. Tego dnia jeszcze uderzyła ją kilka razy w głowę. Pomagał jej kolega, 15-letni Patryk, który popchnął dziewczynkę i uderzył jej głową o ścianę budynku. Małoletnia trafiła do szpitala.

Klaudia i Patryk już zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców. Klaudia odpowie za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad małoletnią. Patryk odpowie za pobicie. Funkcjonariusze przekazali komplet materiałów do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Teraz nieletnimi sprawcami zajmie się sędzia rodzinny i nieletnich.

dt, ms
 

Powrót na górę strony