Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna walka z nielegalnym handlem

Data publikacji 19.04.2010

Policjanci pełniący służbę w nieetatowej grupie prewencyjnej „Stadion” wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej podczas dwóch akcji przeprowadzonych dzień po dniu zabezpieczyli w sumie ponad 3400 paczek papierosów, a także wina, likiery, wódki i spirytus w ilości kilkudziesięciu litrów. W sumie był to towar o czarnorynkowej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zatrzymano dwoje obywateli Ukrainy oraz Ormianina.

Policjanci tworzący nieetatową grupę prewencyjną Stadion wspólnie z celnikami systematycznie i na bieżąco prowadzą działania, które mają na celu ograniczenie i likwidację handlu wyrobami bez polskich znaków akcyzy.

Dwa dni z rzędu funkcjonariusze przeprowadzili czynności obserwacyjno-zasadzkowe, które zaowocowały zatrzymaniem 3 osób i zabezpieczeniem pokaźnej ilości papierosów i alkoholu.
W ręce policjantów i celników wpadła obywatelka Ukrainy, która na widok zbliżających się funkcjonariuszy w pośpiechu starała się zamknąć bagażnik auta wypełniony papierosami i spirytusem. Chwilę później zatrzymali mężczyznę, który zaczepiał przechodniów i oferował im towar bez akcyzy.

W sumie zabezpieczono 740 paczek papierosów, kilkadziesiąt litrów różnych alkoholi, spirytusu, wina, wódki i likierów.

Kolejnego dnia z samego rana działania powtórzono. Tym razem policjanci zatrzymali Ormianina, który miał 2700 paczek papierosów o łącznej wartości czarnorynkowej kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zabezpieczony towar policjanci przekazali celnikom, nigdy nie trafi on już na polski rynek.

ea/jw

Powrót na górę strony