Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna realizacja narkotykowa na Powiślu

Data publikacji 19.04.2010

Ośmiu mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP podczas realizacji w mieszkaniu na warszawskim Powiślu. Zabezpieczono ponad 100 g marihuany, tj. 102 porcje o czarnorynkowej wartości 3.000 złotych oraz wagę elektroniczną. Zabezpieczono też około 6 tys. złotych na poczet przyszłych kar. Sąd aresztował jednego z nich 23-letniego Rafała K. na 3 miesiące. Zarzut posiadania narkotyków usłyszał też 28-letni Krzysztof K.

Z informacji, które posiadali policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP wynikało, że w mieszkaniu na Powiślu ma dojść do transakcji narkotykowej. Przygotowano zasadzkę. Po południu na miejsce udała się wytypowana grupa funkcjonariuszy. Zastano tam ośmiu mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat, podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu.

Całą grupę przewieziono do jednostki Policji. Wszystkich przesłuchano., a dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty. 28-letni Krzysztof K. odpowie za posiadanie marihuany. 23-letni Rafał K. usłyszał zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Prokurator rejonowy wystąpił wobec niego o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci zabezpieczyli ponad 100 g marihuany, tj. 102 porcje o czarnorynkowej wartości około 3 tys. złotych. Z kolei na poczet przyszłych kar zabezpieczono około 6 tys. złotych.

ak


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.86 MB)

Powrót na górę strony