Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu na starszą kobietę

Data publikacji 03.04.2010

Trzymiesięczne areszty zastosował wczoraj sąd w Wołominie wobec dwójki sprawców napadu i pobicia starszej kobiety w Wołominie. 20-letni Michał P i 19-letni Patryk Ł. niedługo cieszyli się wolnością, wpadli w ręce kryminalnych z Wołomina. Prowadzone przez policjantów pod nadzorem wołomińskiej prokuratury śledztwo oraz zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie im zarzutów napaści rabunkowej na 63-latkę. Teraz grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 18 marca przed południem w Wołominie. Do wracającej do domu kobiety podszedł młody mężczyzna. Bez słowa złapał za jej torebkę i próbował ją wyrwać. Gdy 63-latka zaczęła bronić się przed napastnikiem, ten uderzył ja kilka razy w głowę, po czym zabrał torebkę i uciekł. Kobieta zapamiętała dokładny rysopis sprawcy. Pamietała też, że napastnik po napadzie wsiadł do białego „małego” fiata.

Kryminalni wołomińskiej komendy natychmiast przystapili do poszukiwania sprawcy. Skrupulatnie zbierali wszelkie ślady, informacje i dowody. Wytypowali osoby mogące mieć związek z rozbojem. W ten sposób w ręce kryminalnych wpadli 20-letni Michał P. i 19-letni Patryk. Ł. Jak ustalili funkcjonariusze w trakcie trwającego śledztwa, pomysł uzyskania łatwych pieniędzy poprzez ich kradzież zrodził się w głowie Michała P. To on namówił swojego kolegę do przyjazdy fiatem do Wołomina. Jeżdżąc samochodem po kolejnych uliczkach znaleźli swoją ofiarę, 63-letnią kobietę. Michał P. pobił ją i okradł z dokumentów, telefonu komórkowego i pieniędzy. Straty jakie oszacowała poszkodowana wyniosły blisko 261 złotych.

Michał P. i Patryk Ł. usłyszeli zarzuty dokonania napadu rabunkowego i pobicia. Przyznali się do popełnionego czynu. Wczoraj sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec obu młodych mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesięce. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ts

 

Powrót na górę strony