Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W oszustwie pomógł mu szwagier

Data publikacji 03.04.2010

We trójkę próbowali oszukać bank. Złożyli w placówce bankowej sfałszowaną dokumentację o zatrudnieniu i na tej podstawie usiłowali wyłudzić 30 tys. złotych kredytu. Zatrzymano 51-letniego Zdzisława Z., jego żonę 52-letnią Elżbietę oraz 29-letniego Marcina S. Mężczyzna przyznał śledczym, że w oszustwie pomagał mu szwagier, dla którego miały być zdobyte pieniądze.

Gdy policjanci dowiedzieli się, że w jednym z banków na Mokotowie najprawdopodobniej klient próbuje wyłudzić pieniądze, natychmiast przygotowano zasadzkę. Funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP udali się na miejsce. Zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, gdy ci zjawili się w placówce odebrać 30 tys. złotych kredytu.

Wszystko wskazuje na to, że próbowali wyłudzić gotówkę na podstawie sfałszowanej dokumentacji o zatrudnieniu. 51-letniego Zdzisława Z., jego żonę 52-letnią Elżbietę oraz 29-letniego Marcina S. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do oszustwa. Z jego relacji wynika, że fałszywe zaświadczenie wystawił mu szwagier, któremu miał przekazać zdobyte środki.

Teraz zatrzymanym za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie przygotowawcze prowadzi komenda rejonowa na Mokotowie pod nadzorem mokotowskiej prokuratury.
 

 

ak

Powrót na górę strony