Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na 7-letniego chłopca i ukradł mu 20 złotych

Data publikacji 02.04.2010

Na dwa miesiące trafił do aresztu 50-letni mężczyzna, który uderzył pięścią w twarz 7-letniego chłopca i zabrał mu 20 złotych. Dziecko w wyniku zdarzenia trafiło do szpitala. Napastnik był pijany, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka minut po 18.00 na ulicy Grójeckiej. 7-letniemu chłopcu idącemu do sklepu wypadło z kieszeni 20 złotych. Zauważył to 50-letni mężczyzna, który podbiegł do chłopca, uderzył go pięścią w twarz, zabrał pieniądze i uciekł. Wezwane pogotowie zabrało chłopca do szpitala.

Policjanci z Ochoty natychmiast po otrzymaniu informacji o dokonaniu rozboju na dziecku, rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. W trakcie kontroli terenu przyległego do miejsca zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali, odpowiadającego przekazanemu przez pokrzywdzonego rysopisowi, 50-letniego Stanisława O.

Mężczyznę przewieziono do komendy. Był pijany, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie. Stanisław O. w prokuraturze usłyszał zarzut rozboju. Sąd aresztował go tymczasowo na 2 miesiące. Grozi mu za to 12 lat pozbawienia wolności.

ew, mm

Powrót na górę strony