Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkadziesiąt zarzutów dla „kominiarzy”

Data publikacji 02.04.2010

Łącznie kilkadziesiąt zarzutów dla trzech mężczyzn, to efekt prowadzonego przez policjantów z Pomiechówka dochodzenia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwóch z nich podając się za kominiarzy, odwiedzało mieszkańców Pomiechówka, Komorowa, Starych Babic, Brwinowa, Pułtuska, Ursusa oraz Wawra i dokonywali okresowej kontroli przewodów kominowych, mimo braku uprawnień. Trzeci odpowie także za sprawstwo kierownicze. Cała trójka została objęta dozorem policyjnym.

Jak wynika z ustaleń policjantów, przestępczy proceder najprawdopodobniej trwał od września do listopada minionego roku. Wszystko wskazuje na to, że 32-letni Maciej M. oraz 63-letni Krzysztof M. podając się za kominiarzy, dokonywali okresowej kontroli sprawdzenia stanu technicznej sprawności instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych). Podczas wizyt wypisywali zaświadczenia i pobierali należność. Jak wykazało postępowanie nie posiadali uprawnień do takich kontroli.

Policjanci przedstawili 34 zarzuty 63-latkowi oraz 35 zarzutów 32-latkowi w związku z tym, iż w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadzili kilkadziesiąt osób do niekorzystnego rozporządzenia swoimi pieniędzmi. Z ustaleń policjantów wynikało, że obaj mężczyźni działali na polecenie 59-letniego Marka K. Jemu przedstawiono także zarzut sprawstwa kierowniczego. Całej trójce grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Na razie decyzją prokuratora podejrzani objęci są dozorem policyjnym.

ij, mm

Powrót na górę strony