Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego

Data publikacji 31.03.2010

Dziś przy ulicy Olszynki Grochowskiej odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane z inicjatywy władz miasta i dzielnicy. Służyć będzie dzieciom i młodzieży z Pragi Południe. To tutaj młodzi rowerzyści, może nawet przyszli medaliści, będą mogli szlifować swoje umiejętności jazdy na rowerach.

Dziś punktualnie o 10.00.przy ulicy Olszynki Grochowskiej nastąpiło uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego. Na placu zebrali się przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, w tym delegatury z Pragi Południe oraz władz dzielnicy. Jednym ze współorganizatorów imprezy byli funkcjonariusze południowopraskiej komendy.

Mundurowi przewidzieli sporo atrakcji dla uczniów pobliskiej szkoły. Można było obejrzeć z bliska policyjne radiowozy, poduszkowca, poznać tajniki pracy technika kryminalistyki. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności strzeleckie na specjalnym symulatorze. Wzieli również udział w konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mamy nadizeję, że ten nowy i nowoczesny obiekt będzie służył młodym mieszkańcom i pozwoli szlifować umiejętności jazdy na rowerach.

 

ak, jw

 

Powrót na górę strony