Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 31.03.2010

Ponad 1000 porcji amfetaminy i 30 porcji marihuany zabezpieczyli kryminalni z Pragi Północ. Policjanci zatrzymali Ryszarda R i Elżbietę D. w ich miejscu zamieszkania. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wobec Ryszarda R. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Policjanci z Pragi Północ otrzymali informację na temat posiadania środków odurzających przez Elżbietę D. i Ryszarda R. Ustalili, że Elżbieta D. i Ryszard R. mieszkają w tym samym budynku i są sąsiadami. Pojechali pod wskazane adresy.

Kiedy tylko pojawili się na miejscu, zauważyli wchodzącego do budynku Ryszarda R, który miał przy sobie reklamówkę, w której znajdował się susz roślinny koloru zielonego, torebki z zapięciem strunowym, woreczki foliowe z zawartością białego proszku, dwie wagi elektroniczne i pudełko, w którym było około 1000 sztuk woreczków foliowych.

Kryminalni przeszukali również mieszkanie kobiety. Ustalili, że susz roślinny znajdujący sie w torbie Ryszarda R. należy do kobiety. Ryszard R. i Elżbieta D zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Po zważeniu przez techników kryminalistyki okazało się, że Ryszard R. miał w torbie ponad 100 gramów amfetaminy i około 30 porcji marihuany. Obydwoje usłyszeli zarzuty.

Elżbieta D. usłyszała zarzut posiadania środków odurzających. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ryszard R. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w znacznej ilości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec Ryszarda R prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

dt, ms

 

Powrót na górę strony