Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw uciekał, potem gryzł, a na koniec trafił do celi

Data publikacji 31.03.2010

Poszukiwany za rozboje i wymuszenia rozbójnicze wpadł w ręce policjantów z Zakroczymia i Nowego Dworu Mazowieckiego. Zanim 26-letni Rafał Sz. trafił do policyjnej celi próbował ratować się ucieczką. Gdy został zatrzymany podczas szamotaniny ugryzł policjanta w ramię, próbując się oswobodzić. W związku z takim zachowanie usłyszy kolejne zarzuty.

Wszystko zaczęło się po 19:00. Wówczas to, policjanci zauważyli na ul. Koźmińskiego w Zakroczymiu, Rafała Sz. Mężczyzna na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim i po krótkim pościgu dogonili go. Mimo to, 26-latek nie poddawał się, stawiał opór zatrzymującym go funkcjonariuszom, próbując się uwolnić. Kiedy policjanci zakładali mu kajdanki, ugryzł jednego z nich w ramię. Nic mu to nie pomogło i po chwili trafił do radiowozu, a następnie do policyjnej celi.

26-latek bardzo dobrze jest znany nowodworskim policjantom, ponieważ wcześniej wchodził już w konflikt z prawem. Tym razem był poszukiwany za rozboje i wymuszenia rozbójnicze. Zgodnie z decyzją sądu miał on trafić do zakładu karnego, aby odsiedzieć karę za popełnione przestępstwa. Zanim jednak tam trafi zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz stosowanie przemocy w stosunku do policjanta, w celu zmuszenia go do zaniechania czynności służbowej.

Grozić mu może kara pozbawienia wolności do 3 lat.

dt, ij
 


 

Powrót na górę strony