Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozi mu do 8 lat więzienia

Data publikacji 31.03.2010

64-letniego Wojciecha M., który podejrzany jest o usiłowanie oszustwa na tzw. " krewnego" zatrzymali policjanci z Pragi Północ, gdy przyszedł na pocztę po odbiór pieniędzy. Jeszcze dziś usłyszy zarzut usiłowania dokonania oszustwa, ale planowane są kolejne zarzuty. Policjanci będą wnioskować o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

O tym, jak łatwo paść ofiarą oszustów przekonała się mieszkanka Góry Kalwarii. Starsza pani odebrała telefon od kobiety, która podawała się za jej kuzynkę. Poprosiła o pożyczkę pieniędzy na zakup kafejki internetowej. Sama nie mogła przyjść po pieniądze i poprosiła ciocię, aby poszła na pocztę i dokonała przelewu 10 tysięcy złotych na konto jej znajomego. Pieniądze zaraz odda, takimi zapewnieniami zakończyła rozmowę.

Starsza Pani nie podejrzewając oszustwa, poszła na pocztę i dokonała przelewu na nazwisko wskazane przez „rzekomą” kuzynkę. Gdy do urzędu pocztowego na Pradze Północ zgłosił się mężczyzna po odbiór przelewu, sposób zachowania mężczyzny i kwotą jaką miał odebrać zaniepokoiła personel. O swoich podejrzeniach powiadomili Policję. Błyskawicznie przeprowadzona akcja północnopraskich funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 64-letniego Wojciecha M., a wspólne działania pracowników poczty i policjantów z pozwoliły na zablokowanie wypłaty pieniędzy dla oszusta.

Zatrzymany mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzut usiłowania dokonania oszustwa, ale planowane są kolejne zarzuty, sprawa jest rozwojowa. Policjanci będą wnioskować o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

71-letnia mieszkanka Góry Kalwarii, w tym wypadku może mówić o ogromnym szczęściu, dzięki funkcjonariuszom i pracownikom poczty pieniądze wrócą na jej konto, a oszust trafi za kratki.

dt, hkk

 

Powrót na górę strony