Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za trzecim razem wpadka

Data publikacji 31.03.2010

Założył konto w banku. Podając się za właściciela pewnego rachunku przelał z niego na założone konto 700 tys. złotych. Wypłacał jednorazowo do 20 tys. złotych, bo wtedy transakcja realizowana była natychmiast. Wpadł w ręce policjantów wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i południowopraskich wywiadowców, gdy trzeci raz zgłosił się do placówki, aby kolejny raz wziąć gotówkę.

Jak ustalili policjanci, 32-letni Sławomir B. zaplanował bardzo dokładnie oszustwo. W jednym z warszawskich banków założył konto. Rachunek zasilił pieniędzmi z konta klienta, za którego się podawał. W ten sposób przelał 700 tys. złotych. Gotówkę z konta wybierał następnie z różnych placówek, aby uniknąć wpadki. Za każdym razem były to kwoty do 20 tys. złotych. Transakcje realizowano wówczas natychmiast, bank nie potrzebował więcej czasu, aby zgromadzić środki. Szczęście nie dopisało mu za trzecim razem.

Policjanci ze stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wpadli na trop oszusta. Przygotowano zasadzkę w banku na Pradze Południe. Przed południem wspólnie z południowopraskimi wywiadowcami zatrzymali 32-latka, gdy kolejny raz zjawił się w placówce bankowej i zamierzał wypłacić z konta pieniądze. Sławomira B. przewieziono do komendy powiatowej Policji w Pruszkowie. Teraz zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut oszustwa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ak

 

Nagranie audio Za trzecim razem wpadka - podkom. Anna Kędzierzawska KSP

Pobierz plik Za trzecim razem wpadka - podkom. Anna Kędzierzawska KSP (format mp3 - rozmiar 812.3 KB)

Powrót na górę strony