Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powrót Bambiego

Data publikacji 30.03.2010

Mosiężna figurka „Bambi” i kolekcja ponad 80 płyt DVD o tematyce wojennej, padły między innymi łupem złodziei. Policjanci z Otwocka zatrzymali już sprawców tej kradzieży. Wszystkie mosiężne precjoza, jak i płyty wróciły do właściciela. Sprawcom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Otwocka, po powrocie z pracy stwierdził włamanie do swojego domu. O sprawie natychmiast powiadomił funkcjonariuszy Policji. Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze, z mieszkania zniknęła kolekcja mosiężnych figurek oraz ponad 80 płyt DVD o tematyce wojennej. Poszkodowany właściciel nie mógł pogodzić się z utraconym zbiorem, a szczególnie z figurką „bambi” najcenniejszą spośród całej kolekcji.

Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku szczegółowo analizowali, kto mógł stać za tą kradzieżą. Ich trop doprowadził do 47-letniego Marka P., i 64-letniego Stefana B. Mężczyźni stwierdzili, że z kradzieżą nie mają nic wspólnego. Jednak w trakcie przeszukania w komórce należącej do 64-latka mundurowi odkryli skradzione płyty DVD.

Obaj zatrzymani mężczyźni nadal przekonywali policjantów o swojej niewinności. Zdanie zmienili, gdy jeden z funkcjonariuszy w czasie przeszukania uchylił pokrywę w jaką wyposażone było niewielkie siedzisko. To właśnie w nim, złodzieje ukryli skradzione mosiężne figury.

Bambi wróciła już do rąk właściciela, natomiast Marek P. i Stefan B. usłyszą dziś zarzuty. Przestępstwo, którego dopuścili się zatrzymani jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

dt, js

 

Powrót na górę strony