Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Telefon połączył złodzieja i paserów

Data publikacji 29.03.2010

Sprawca tzw. „wyrwy” w rękach otwockich policjantów. 21-letni Marcin S. wpadł wraz z dwójką paserów. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Marcin S. za kradzież, natomiast 53-letnia Elżbieta B. i 22-letni Łukasz S. za paserstwo. Przestępstwo, którego się dopuścili w obu przypadkach jest zagrożone sankcją karną pozbawienia wolności do lat 5.

Na początku marca wracająca do domu mieszkanka Otwocka, padła ofiarą kradzieży. Nieznany jej młody mężczyzna wybiegł wtedy z małej bocznej ulicy i wyrwał jej z ręki telefon komórkowy. W chwili kradzieży kobieta aparat trzymała przy uchu, prowadząc w tym czasie rozmowę.

Tę rozmowę, jak się dziś okazało przerwał 21-letni Marcin S. Jego zatrzymanie nie byłoby możliwe bez żmudnej pracy otwockich kryminalnych. Ich działania doprowadziły najpierw do 53-letniej Elżbiety B., która użytkowała skradziony telefon. Kobieta oświadczyła policjantom, że żadnego telefonu nie posiada, gdy jednak po chwili się „odnalazł”, 53- latka przypomniała sobie, że kupiła go na giełdzie w Słomczynie. Funkcjonariusze szybko ustalili, że Elżbieta B. nie mówi jednak całej prawdy.

Telefon owszem kupiła, ale nie w Słomczynie, tylko w Otwocku od 22-letniego Łukasza S. ten zaś pośredniczył w jego sprzedaży, od sprawcy kradzieży 21-letniego Marcina S.

Wszyscy zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Marcin S. za kradzież, natomiast Elżbieta B. i Łukasz S. za paserstwo. Za przestępstwo, którego się dopuścili, w obu przypadkach kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

dt, js

 

Powrót na górę strony