Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siedział na dachu windy

Data publikacji 29.03.2010

Tuż po północy oficer dyżurny na Bemowie otrzymał informację, że w jednym z bloków przy ul. Borowego nieznani sprawcy włamują się do maszynowni windy. Natychmiast na miejsce wysłano policyjny patrol. Zatrzymano sprawców, którzy usiłowali dokonać kradzieży przełączników stykowych. Usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Natychmiastowa interwencja policjantów z Bemowa doprowadziła do zatrzymania sprawcy włamania do maszynowni. Ja ustalili mundurowi, 19-letni Grzegorz R. z dachu windy usiłował dokonać kradzieży przełączników elektrycznych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę przy ul. Raginisa.

Dalsze czynności z zatrzymanym prowadzili funkcjonariusze wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. Grzegorz R. przyznał, że włamania dokonał razem ze swoim kolegą, 18-letnim Danielem K. Funkcjonariusze pionu kryminalnego jeszcze tego samego dnia dokonali jego zatrzymania. Obaj usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie nadal będą prowadzone, w czasie przeszukania mieszkań ujawniono w nich przedmioty pochodzące prawdopodobnie z przestępstwa. Grzegorz R. i Daniel K. nie byli w stanie wytłumaczyć, skąd mają rower i akumulator.

ea/jb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.96 MB)

Powrót na górę strony