Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój za 20 złotych

Data publikacji 29.03.2010

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch sprawców rozboju. 19-letni Michał M. i 20-letni Łukasz K. od tyłu zaatakowali swoją ofiarę. Grożąc użyciem noża zażądali pieniędzy. Ich łupem padło 20 złotych. Napastnicy usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Sąd aresztował ich na 2 miesiące.

Kilka dni temu na ulicy Żwirki i Wigury do idącego 21-latka od tyłu podeszło dwóch młodych mężczyzn. Grożąc użyciem noża zażądali od niego oddania pieniędzy. Napastnicy ukradli mu 20 złotych, po czym uciekli.

Policjanci wydziału kryminalnego od razu po przyjęciu zgłoszenia zajęli się sprawą. Przeprowadzili szereg czynności operacyjnych, które miały na celu dotarcie do sprawców rozboju. Ich ciężka praca bardzo szybko przyniosła efekty. 19-letni Michał M. i 20-letni Łukasz K. zostali zatrzymani. Pokrzywdzony 21-latek bez żadnych wątpliwości podczas okazania rozpoznał sprawców. Obaj trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Grozi im za to do 12 lat więzienia. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

ea/ew

Powrót na górę strony